MENU

Veletrh analytica 2024 představí laboratorní svět zítřka

Veletrh analytica 2024 představí laboratorní svět zítřka
Foto z veletrhu analytica 2022

Ve dnech 9. až 12. dubna se mezinárodní laboratorní průmysl znovu sejde na veletrhu analytica v Mnichově. Přední světový veletrh laboratorní techniky, analytiky a biotechnologie pokrývá celé spektrum laboratoří v průmyslu a výzkumu a klade velký důraz na výměnu odborných znalostí pro vědu a praxi.

Ředitelka veletrhu paní Susanne Grödl poskytla v krátkém rozhovoru náhled na inovace, hlavní body a vrcholy akce.

Paní Grödl, jak probíhají registrace vystavovatelů na analytica 2024?

Přihlášeno je již kolem 800 vystavovatelů a opět se účastní všichni národní a mezinárodní lídři na trhu. Jsme svědky vysokého růstu, zejména vystavovatelů z Číny, tito jsou již na úrovni před pandemií. Velký zájem zaznamenáváme také ze strany inovativních start-upů a menších firem, které dosud na analytice nevystavovaly. Nebudou chybět ani velké společné stánky z předních trhů jako USA. V současné době je zřejmé, že zvláště hojně budou zastoupeny oblasti „analytika a kontrola kvality“. Jako obvykle obsadíme celkem pět výstavních hal o velikosti 40 000 m2. Přihlášeno je také 10 vystavovatelů z Česka a mám informace o tom, že se chystá opět společná česká expozice.

Na jaká oborová témata se bude letošní analytica zaměřovat?

Digitalizace v laboratoři zůstává jedním z klíčových témat v oboru. Proto opět nabídneme speciální show „Digitální transformace“ ve spolupráci s firmou SmartLab Solutions GmbH, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet práci v propojené a digitalizované laboratoři na pěti případech použití. Ústředním bodem je také udržitelnost v laboratorním prostředí: budou prezentována a diskutována vhodná řešení, například jak lze snížit energetické požadavky nebo jak lze materiály znovu použít. Analýza potravin také hraje důležitou roli při dalším zlepšování jejich bezpečnosti a kvality a poskytování spolehlivých informací pro spotřebitele o nich. V této oblasti si také troufáme nahlédnout do budoucnosti a zabývat se alternativními formami potravin, a to v souvislosti s udržitelností a globální výživou.

Na jaké vrcholy se můžeme těšit na veletrhu analytica 2024?

Renomovaná mezinárodní konference analytica se jako vždy koná souběžně s veletrhem v kongresovém centru na výstavišti. S přibližně 180 přednáškami zahraničních řečníků pokrývá celé spektrum moderní analytiky a podporuje přímou výměnu mezi vědou a byznysem. Čtyři odborná fóra na veletrhu jsou velmi orientovaná na praxi a poskytují cenné tipy pro každodenní laboratorní práci. Fórum bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je zde obzvláště oblíbené, protože svými někdy výbušnými živými ukázkami jasně demonstruje nebezpečí každodenní laboratorní práce. Opět nabízíme také akce pro absolventy škol a pro profesní rozvoj. V neposlední řadě: Paralelně s veletrhem analytica se koná přední mezinárodní veletrh pro keramický průmysl ceramitec, což vytváří další synergie pro vystavovatele a návštěvníky.

Více na www.analytica.de