MENU

Chemie pomáhá: Skupina Synthomer podpoří Ukrajinu

Chemie pomáhá: Skupina Synthomer podpoří Ukrajinu
Noční pohled na Synthomer

Na současnou humanitární situaci na Ukrajině zareagovala také globální skupina Synthomer, jeden z jejíchž závodů se nachází v Sokolově. Také do České republiky směřuje uprchlická vlna z válkou zmítané Ukrajiny. 

Výkonný ředitel Michael Willome ve svém poselství mimo jiné uvedl: „Naše myšlenky jsou s lidmi na Ukrajině a všemi postiženými. Společnost Synthomer stojí na straně Ukrajiny a jejích občanů, kteří bojují za svou zemi a hledají bezpečné útočiště. Postiženým je třeba poskytnout okamžitou pomoc, a i když víme, že náš dopad bude omezený, věříme, že společně můžeme pomoci. Společnost Synthomer přispěje částkou 100 000 liber na krizovou výzvu Červeného kříže/Červeného půlměsíce na Ukrajině, aby podpořila jejich životně důležitou práci s uprchlíky a rodinami, které prchají před konfliktem.“ 

Také zaměstnanci sokolovského závodu se zapojují do pomoci přímo v Karlovarském kraji. Mnozí také přispěli některé z charitativních organizací, které pracují na podporu obyvatel Ukrajiny, jak finančně, tak materiálně. Sokolovská chemička Synthomer nabídla možnou spolupráci a poskytla určitou pomoc.

www.synthomer.com