MENU

Linde a Heidelberg Materials vybudují velké zařízení na zachycování a zkapalňování uhlíku

Linde a Heidelberg Materials vybudují velké zařízení na zachycování a zkapalňování uhlíku
Zařízení na plnění oxidu uhličitého v Ketsinu, Německo

Společnost Linde podepsala dohodu se společností Heidelberg Materials, jednou z největších světových společností vyrábějících stavební materiály, o společné výstavbě, vlastnictví a provozu rozsáhlého zařízení na zachycování a zkapalňování uhlíku.

Oxid uhličitý (CO₂) je vedlejším produktem výroby cementu a podle odhadů je zodpovědný za přibližně 7 % celosvětových emisí uhlíku. Pomocí zachycování uhlíku budou společnosti Linde a Heidelberg Materials usilovat o snížení emisí uhlíku v závodě Heidelberg Lengfurt v Německu.

Nový provoz bude zachycovat, zkapalňovat a čistit přibližně 70 000 tun CO₂ ročně, přičemž většinu výsledného kapalného CO₂ bude společnost Linde prodávat jako surovinu pro koncové odběratele v chemickém, potravinářském a nápojovém průmyslu.

Pro mnoho zákazníků společnosti Linde v odvětví těžkého průmyslu je zlepšení ekologických parametrů jejich provozu prioritou, ‟ řekl Sean Durbin, výkonný viceprezident společnosti Linde pro region EMEA. „Náš inovativní projekt se společností Heidelberg Materials je jedním z prvních velkých zařízení svého druhu pro cementářský průmysl. Vzhledem k současným omezením na trhu je to také vítaný nový zdroj CO₂, který pomůže zajistit dodávky pro trh.

https://www.linde.com/news-media/press-releases/2023/linde-and-heidelberg-materials-announce-large-scale-carbon-capture-project