Článek se zaměřuje na význam analýzy bioplynu, identifikaci problematických složek a jejich dopady na technologie, ekonomiku a ekologii.
Mimo komplexní a rychlé analýzy nabízí metody termické analýzy také možnost simulace a optimalizace zpracovatelských postupů. Článek mimo jiné uvádí příklady využití moderních termických analyzátorů japonské značky Hitachi.
Článek demonstruje schopnosti nového nízkoteplotního Ramanova mikroskopu cryoRaman na studii šupin diselenidu wolframu na podložce Si/SiO2. V rámci této studie byl určován počet atomárních vrstev v šupince za kryogenních teplot.
Příklady prvkové analýzy kovových prášků a kovových dílů vyrobených aditivní výrobou. Dále jsou uvedeny možnosti přístrojů a zařízení pro tepelnou úpravu a práškově vstřikovaných a aditivně vyráběných dílů.
Vakuové policové sušárny jsou osvědčenou metodou využívanou v klíčových odvětvích, jako je biotechnologie a farmaceutická výroba. Text přibližuje hlavní vlastnosti a výhody této technologie sušení.
Od 1. ledna letošního roku, současně s nově platnými předpisy pro používání chladiv v rámci EU, uvádí firma Binder na trh nové chlazené inkubátory a klimatické komory.
Existuje hned několik způsobů, jak spolehlivě dosáhnout určité teploty, ať již pro běžné skladování látek citlivých na teplotu, nebo pro přípravu daných látek před jejich zpracováním. Například s použitím techniky firmy DENIOS.
Kontextualizace dat představuje budoucnost farmaceutického průmyslu – přináší transparentnost, efektivitu a schopnost rychle reagovat na změny. Firmy, které tento přístup osvojí, nezískají jen konkurenční výhodu, ale redefinují způsob, jakým farmaceutický průmysl funguje.
Svaz chemického průmyslu ČR (SCHP ČR) nedávno představil analýzu a plán na tranzici chemického průmyslu směrem k uhlíkové neutralitě. Tento ambiciózní projekt, který zahrnuje spolupráci mezi státní správou a podnikatelskými subjekty, má za cíl dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 anebo se k ní alespoň přiblížit.
V článku jsou uvedeny klíčové body a doporučení vyplývající z novely CLP, které byly představeny na webináři ECHA o nových třídách nebezpečnosti.
A mnoho dalších zajímavých informací ze světa chemie...
MEMMERT – Vakuové sušárny
ALTIUM – Mikrovlnný rozklad vzorků
METALCO – Testování materiálů
NÜRNBERG MESSE/VINCENTZ – European Coatings Show 2025
SPECION – Charakterizace tepelné vodivosti
PRAGOLAB – Termická analýza
TRIGON PLUS – Přístroje pro laboratorní a poloprovozní tepelné procesy
ALTIUM – Kryogenní mlýnky
HELAGO-CZ – Klimatické komory
DENIOS – Tepelná skladovací technika
CHROMSPEC – Spektrofotometr
UNI-EXPORT INSTR. – Kryogenní Ramanův zobrazovací mikroskop
CHEMAGAZÍN – Konference pro vývoj, výrobu a kontrolu léčiv - VVKL 2025
PRAGOLAB – HPLC/UHPLC systémy
MERCI – Laboratorní digestoře
CHEMAGAZÍN – Konference pigmenty a pojiva - KPP 2025
ČSPCH – Konference ICCT 2025
SSCHI – Konference SSCHE 2025
MERCK – Přístroje pro přípravu médií a stanovení patogenů v potravinách